Kurzemes Radio ēterā konkurss sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Biroju Latvijā

Sākot ar 22. septembri un līdz 15. oktobrim, katru otrdienu un ceturtdienu plkst. 08:45 Kurzemes Radio ēterā jauns, informatīvi izglītojošs konkurss „Viens par visiem – visi par vienu”. Konkurss notiek rīta raidījuma “Diena top!” ietvaros. Tā mērķis ir informēt klausītāju par aktualitātēm, lai paplašinātu zināšanas un izpratni par Eiropas Parlamenta biroja darbu un pieņemto lēmumu ietekmi Latvijā, kas saistīti ar COVID-19 pandēmijas riskiem, situācijas attīstību, ierobežošanas pasākumiem un citām aktualitātēm, kas saistītas ar COVID-19 krīzes pārvarēšanas procesu.  

Sabiedrības informētība ir viens no būtiskiem priekšnosacījumiem ārkārtējās situācijas pārvarēšanai, tādēļ radio kā medijs nodrošina kvalitatīva satura radīšanu, apkopojot aktuālo Eiropas Parlamenta Biroja Latvijā sniegto informāciju un nodrošinot tās sasniedzamību un pieejamību plašākai klausītāju auditorijai. Konkursa izspēles ir viens no radio programmas instrumentiem, ko izmantot, lai informējošā, izklaidējošā un atraktīvā veidā, piesaistītu klausītāju uzmanību un pasniegtu nepieciešamo informāciju.

Sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Biroju Latvijā Kurzemes Radio klausītājiem būs iespēja uzzināt un izprast Eiropas Parlamenta Biroja darbu un pieņemto lēmumu ietekmi Latvijā, kas ir saistīti ir COVID-19 pandēmijas krīzes pārvarēšanas procesu. Konkursa “Viens par visiem – visi par vienu” ietvaros tiks atskaņota īsa intervija ar kādu no ievēlētajiem Eiropas Parlamenta deputātiem. Klausītāju uzdevums būs uzmanīgi klausīties interviju, jo pēc tās rīta raidījuma vadītāji uzdos jautājumu, kas būs saistībā ar dzirdēto interviju. Ja konkursa dalībnieks sniedz pareizu atbildi, tad viņš iegūst konkursa balvu, kas ir dāvanu karte no Piedzīvojumu dāvanu karšu veikala Dāvanu Serviss 50 EUR vērtībā.

Kurzemes Radio var klausīties tiešraidē www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Konkurss tapis sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Biroju Latvijā.

Kurzemes Radio ēterā jauns raidījums „Ar Dzeni mežā”

Sākot ar 15. septembri, katru otro otrdienu plkst. 14:10 Kurzemes Radio ēterā jauns informatīvi izglītojošs raidījums „Ar Dzeni mežā”. Raidījuma vadītāja – Kurzemes Radio ētera personība Ieva Dzene, kopā ar meža nozares atbildīgajām amatpersonām runās par to, kā Latvijā šobrīd tiek apsaimniekotas valsts un privātās mežu platības. Raidījuma laikā tiks pārrunāta mežu apsaimniekošanas specifika – ieguvumi un riski, ar ko jārēķinās, darbojoties nozarē.  Atsevišķu raidījumu sadaļas būs veidotas par sabiedrības attieksmi un atbildību meža platību saglabāšanā. Iesaistīties raidījuma tapšanā aicināti arī klausītāji.

Raidījuma ietvaros tiks skaidrota Latvijas mežu apsaimniekošanas nozīme, lai tā turpinātu būt ilgtspējīga un nezaudētu starptautisko atzinību, jo Latvijas meža nozares produkcija ir konkurētspējīga, ar augstu pievienoto vērtību un atbilstoša klientu vajadzībām. Atsevišķi raidījumi būs veltīti tēmai par izglītības iespējām meža nozarē, lai informētu un iedrošinātu potenciālos meža īpašniekus un interesentus, jo Latvijā ir nepieciešams zinātniskais potenciāls un atbilstošs cilvēkresursu prasmju līmenis, lai saglabātu meža nozares attīstības procesu. Raidījumu cikla laikā tiks pievērsta uzmanība tēmām par sabiedrības attieksmi un atbildību meža platību saglabāšanā, meža dāvātajiem resursiem un Latvijas mežu bioloģisko daudzveidību, aizsargājamām teritorijām un to nozīmi.

Raidījumā piedalīsies praktizējoši VAS “Latvijas valsts meži” pārstāvji, mežu apsaimniekotāji, nozares zinātnieki, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes mācībspēki, Zemkopības ministrijas speciālisti, pārstāvji no Dabas aizsardzības un citām saistītām organizācijām.

Iesaistīties raidījuma tapšanā tiks aicināti arī klausītāji, raidījuma laikā uzdodot sev interesējošos jautājums raidījuma viesiem Kurzemes Radio e-pastā – studija@kurzemesradio.lv vai rakstot Whatsapp aplikācijā uz nr. 20824444. Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai sociālo tīklu lietotājiem būs iespēja piedalīties Instagram aptaujā, konkrētu jautājumu noskaidrošanā. Aptauju rezultāti tiks ņemti vērā un izmantoti raidījuma satura veidošanā.

Informatīvi izglītojošs raidījums “Ar Dzeni mežā” Kurzemes Radio ēterā katru otro otrdienu plkst. 14:10. Raidījumu būs iespējams noklausīties arī arhīvā Kurzemes Radio mājaslapā www.kurzemesradio.lv  vai Spotify un citās podkāstu platformās. Informācijai par raidījumu tēmām un viesiem var sekot līdzi Kurzemes Radio Facebook lapā un mājaslapā.

„Ar Dzeni mežā” klausies tiešraidē www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Raidījumu finansiāli atbalsta Meža attīstības fonds. 

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Festivāls Liepājā

Piektdien, 28. augustā un sestdien, 29. augustā Kurzemes Radio ēterā būs iespējams sekot līdzi Festivāls Liepājā aktivitātēm pirms vakara koncertiem. Divpadsmit stundu tiešraides laikā intervijas ar mūziķiem – Mariju Naumovu, Intaru Busuli, Tautumeitām, MESA, Mazo princi, festivāla organizatoru Dmitriju Komarovu, sekosim līdzi auto orientēšanas spēlei. Izbraukuma studijā darbosies radio personības Ieva Dzene, Signe Krebse, Andris Grīnvalds un Emīls Kazakovs.

Piektdien, no plkst. 13 līdz 18 tiešraides laikā Kurzemes Radio ētera personības Ieva un Signe radio klausītājiem sniegts ieskatu festivāla aktivitātēs un informēs par vakara koncertiem piektdien un sestdien. Radio tiešraidi atklās festivāla organizators Dmitrijs Komarovs, kurš pastāstīs vairāk par Festivāls Liepājā pārsteigumiem un par drošības pasākumiem festivāla laikā. Pirms vakara koncertiem radio klausītājiem būs iespēja dzirdēt interviju ar Mariju Naumovu, Intaru Busuli un Tautumeitām. Fonā, protams, labākā mūzika.

Festivāla tiešraide sestdien būs no plkst. 12 līdz 19. Dienas pirmajā pusē izbraukuma studijā darbosies Signe un Andris, taču pēcpusdienā viņus nomainīs Ieva un Emīls. Visas dienas garumā radio personības sekos līdzi orientēšanās spēles norisei, sazvanīsies ar dalībniekiem un līdzdarbosies spēlē, jo dalībniekiem būs noteiktos laikos jāklausās Kurzemes Radio, lai atbildētu pareizi uz spēlē uzdotajiem jautājumiem. Dienas laikā radio klausītājiem būs iespēja tiešraidē dzirdēt interviju ar vakara koncerta māksliniekiem DJ Gustavito, Mazais Princis un MESA.

28. un 29. augustā Kurzemes Radio ēterā tiešraidi no Festivāls Liepājā var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio ir tur, kur esi TU!

Kurzemes Radio ēterā jauns raidījums „Ausīs Saule”

Sākot ar 2. jūliju, katru ceturtdienu plkst. 19:30 Kurzemes Radio ēterā jauns, muzikāli veldzējošs raidījums „Ausīs Saule”. Raidījuma vadītājs – Kurzemes Radio programmas direktors Emīls Kazakovs, klausītājus iepazīstinās ar mazāk zināmiem ārzemju un arī latviešu mūziķiem un grupām.

Raidījums “Ausīs Saule” Kurzemes Radio ēterā skanēs stundu garā tiešraidē, kuras laikā Emīls klausītājus informēs par mūziķiem un grupām, kuru dziesmas nav tik bieži atskaņotas vai nav vispār izskanējušas radio ēterā. Pēc nelielas mūziķu iepazīstināšanas, tiks atskaņotas arī šī mūziķa vai grupas dziesmas. Tā kā raidījums notiks tiešraidē, klausītāji ir aicināti izteikt savas domas un komentārus rakstot Whatsapp aplikācijā uz nr. 20824444.

Emīls par savu autorraidījumu “Ausīs Saule” saka: “Tas ir raidījums nogurušām ausīm. No popmūzikas trokšņa viegli nogurst. Es to zinu – es strādāju radio. Šis raidījums ir veltīts labai, bet, diemžēl, ne tik populārai mūzikai – mūzikai, kuru radio viļņos Latvijā parasti nedzird.”

Muzikāli veldzējošs raidījums “Ausīs Saule” Kurzemes Radio ēterā katru ceturtdienu no plkst. 19:30 līdz 20:30. Raidījumu būs iespējams noklausīties arhīvā Kurzemes Radio mājaslapā www.kurzemesradio.lv, kā arī katra raidījuma dziesmas būs izvietotas īpašā Spotify playlistē Kurzemes Radio kontā. Informācijai par raidījumu var sekot līdzi Kurzemes Radio Facebook lapā un mājaslapā.

„Ausīs Saule” klausies tiešraidē www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio ir tur, kur esi Tu!

Kurzemes Radio ēterā jauns raidījums „Pazust redzamam”

Sākot ar 19. maiju, katru otro otrdienu plkst. 14:10 Kurzemes Radio ēterā jauns informatīvi izglītojošs medijpratības raidījums „Pazust redzamam”. Raidījuma vadītājas – žurnāliste Signe Krebse un medijpratības speciāliste Itija Vespere – kopā ar jauniešiem, ekspertiem un viedokļu līderiem diskutēs un izzinās jautājumus par medijpratību, sabiedrības noturību pret dezinformāciju, melu dekonstrukciju un tendencēm mediju vidē. Iesaistīties raidījuma tapšanā aicināti arī klausītāji.

Raidījuma gaitā vadītājas Signe Krebse un Itija Vespere kopā ar viesiem skaidros un apzinās galvenos izaicinājumus informācijas apritē, izzinās cēloņus un sekas dažādiem digitālajā vidē pastāvošiem fenomeniem, ar ko sabiedrība saskaras ik dienu.  Ar raidījumu cikla starpniecību tiks veicināta sabiedrības spēja atpazīt kvalitatīvu saturu un kritiski vērtēt pieejamo informāciju publiskajā telpā, veicināta medija loma atbildīga un kvalitatīva satura radīšanā un latviskās informatīvās telpas stiprināšanā. Izteikt savu viedokli tiks aicināti eksperti – speciālisti, sniedzot objektīvu, faktos balstītu informāciju, tādējādi stiprinot mediju vidi Latvijā un skaidrojot draudus valsts iekšējai un ārējai drošībai.

Iesaistīties raidījuma tapšanā tiks aicināti arī klausītāji – raidījuma laikā uzdodot sev interesējošos jautājums raidījumu viesiem un ekspertiem Kurzemes Radio e-pastā – studija@kurzemesradio.lv vai rakstot Whatsapp aplikācijā uz nr. 20824444. Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai sociālo tīklu lietotājiem būs iespēja piedalīties Instagram un Twitter aptaujās, konkrētu jautājumu noskaidrošanā. Aptauju rezultāti tiks ņemti vērā un izmantoti raidījuma satura veidošanā.

Informatīvi izglītojošs medijpratības raidījums “Pazust redzamam” Kurzemes Radio ēterā katru otro otrdienu no plkst. 14:10 līdz 15:00. Raidījumu būs iespējams noklausīties arī arhīvā Kurzemes Radio mājaslapā www.kurzemesradio.lv. Informācijai par raidījumu tēmām un viesiem var sekot līdzi Kurzemes Radio Facebook lapā un mājaslapā.

„Pazust redzamam” klausies tiešraidē www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par “Pazust redzamam” saturu atbild AS Kurzemes Radio.

Kurzemes Radio tiešraidē amatierteātru iestudējumi

No 15. maija līdz 19. jūnijam, katru piektdienu plkst. 18:00 – 19:00 Kurzemes Radio ēterā radio programma “Amatierteātru salidojums Radioskatuvē “Zelta Smilga””. Programmas idejas autori un vadītāji – radio personības Dace Blathena un Kārlis Neimanis. Stundu garā tiešraidē Kurzemes un Zemgales amatierteātru kolektīvi lasīs iestudējuma fragmentus. Klausītājiem dodot iespēju iepazīties ar amatiermākslas kolektīvu sniegumu.

Šobrīd, kad profesionālu teātra  izrāžu apmeklējumi nav pieejami un amatiermākslas kolektīvu darbība ir apturēta, ir būtiski rast citus risinājumus, dodot iespēju ar sevi un savu sniegumu iepazīstināt Kurzemes Radio  klausītājus ne tikai profesionāļiem, bet sevi parādīt arī amatierteātru saimes pārstāvjiem no dažādiem Kurzemes un Zemgales novadiem. Kurzemes Radio ētera personības Dace  Blathena un Kārlis Neimanis radījuši ideju par vietējo amatierteātru viesošanos un iestudējumu fragmentu lasīšanu radio ēterā.

Sākot ar 15. maiju līdz Līgo svētkiem katru piektdienu raidījuma Radioskatuve laikā, Kurzemes Radio klausītājiem tiks piedāvāta nebijusi iespēja dzirdēt savas pilsētas, pagasta, novada amatierteātra iestudējumus. 

15. maijā radio studijā viesosies  Kuldīgas novada, Vārmes amatierteātris, kurš  priecēs klausītājus ar fragmentiem no I. Ziedoņa darba “Poēma par pienu”, režisore Lida Čevere.

22. maijā Liepājas Tautas teātris  viesosies ar  dzejas kompozīciju – O. Gūtmanis “Dzimtās zemes kārs un gaismas izslāpis”, režisore Ināra Kalnarāja.

29. maijā ciemosies Kuldīgas amatierteātris ar Daces Priedes režisēto iestudējumu “Kā mēs viņus!”.

5. jūnijā  dzirdēsiet Talsu Tautas teātri ar Jolantas Skujenieces režisēto iestudējuma fragmentu  A. Vampilovs “Vasaras rītā”.

12. jūnijā radio studijā viesosies Pāvilostas amatierteātris ar iestudējumu – Anita Ločmele „Apsolītā zeme Kurzemē” pēc V. Sandera  dokumentālā romāna “Dīvainā dzīve” motīviem. Režisore Marita Horna.

19. jūnijā salidojumu noslēgs Jelgavas studentu teātris ar iestudējumu – E. Ermansons “Zivis un pele”, režisore Astra Kacena.

Pēc raidījuma  kolektīvam  tiks pasniegta  salidojuma simboliska pateicības balva – “Zelta Smilga”.

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, visiem radio programmas dalībniekiem, atrodoties Kurzemes Radio studijas telpās, tiks nodrošināti valstī noteiktie piesardzības un drošības pasākumi.

Informācijai par “Amatierteātra salidojumu Radioskatuvē “Zelta Smilga”” var sekot līdzi Kurzemes Radio Facebook  un Instagram lapā, bet tiešraidi klausīties var www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio kļūst par labo ziņu lidlauku

Latvijā lielākā reģionālā komercradio stacija Kurzemes Radio uzsāk kampaņu “Labo ziņu lidlauks”. Kampaņas uzsākšanas iemesls ir Kurzemes Radio iekšēji veiktais lielāko Latvijas mediju satura monitorings. Tā rezultātā tika secināts, ka šobrīd mediju saturs lielākoties ir par koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 postošajiem rezultātiem un sekām. Lai atgādinātu par to, ka pasaule nav apstājusies un notiek arī labas lietas,  Kurzemes Radio veiks kopējā mediju satura bagātināšanu ar pozitīvām, motivējošām un iedvesmojošām ziņām. Informācija tiks izvietota tiešā ētera raidījumos un speciālziņu izlaidumā “Labās ziņas”. Satura sagatavošanā aicināti iesaistīties gan klausītāji, gan uzņēmēji.

Sākot ar 6. aprīli Kurzemes Radio veidotais saturs tiek bagātināts ar pozitīvu informāciju, kas atgādina un iedrošina klausītājus un uzņēmējus izmantot šo situāciju valstī, lai pavadītu laiku kopā ar ģimeni, atklāt jaunus talantus, ražot un piedāvāt jaunus, pielāgotus produktus vai pakalpojumus. Iemācīties nesteigties, bet pārdomāt, atpūsties un radīt.

Šis laiks, kas ir ieviesis izmaiņas ikdienā, darbā un ģimenes dzīvē, noteikti ir devis arī daudz pozitīvu lietu. Kurzemes Radio uzskata, ka arī par to ir jārunā, lai redzam plašāk un “nenoslīkstam” COVID-19 ziņu gūzmā, bet atceramies paši par sevi, par jokiem, par dabu un daudz ko citu, kas ikdienā iepriecina.

Kurzemes Radio aicina klausītājus un uzņēmējus sūtīt pozitīvas, motivējošas un iedvesmojošas ziņas uz e-pastu labozinulidlauks@kurzemesradio.lv, kas tiks izmantotas radio ziņu un raidījumu saturā. Īpaši tiek aicināti uzņēmēji, kuri ir uzsākuši jaunu produktu un pakalpojumu ražošanu, pielāgojoties šī brīža situācijai. Tie, kuri neapstājas, bet turpina radīt, attīstīt un ražot. Kurzemes Radio piedāvās bezmaksas intervijas laiku, kurā uzņēmējs varēs dalīties par jaunumiem uzņēmumā.

Iesūtītā informācija tiks izmantota tiešā ētera raidījumos, kā arī, veidojot jaunu speciālziņu izlaidumu “Labās ziņas”, kas ēterā būs klausāmas darba dienās plkst. 15:30 un 19:00, bet sestdienās plkst. 10:00.

Kurzemes Radio komanda atgādina, ka pasaule nav apstājusies, tā turpina griezties, tāpat kā radio turpina skanēt, informēt, izglītot un izklaidēt.

Radiostaciju Kurzemes Radi tiešraidē var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio – Tavs labo ziņu lidlauks!

Kurzemes Radio veic izmaiņas ētera programmas saturā un ziņu izlaidumos

Latvijā pirmā un lielākā reģionālā komercradio stacija Kurzemes Radio veic izmaiņas ētera raidījumu saturā, tajos vairāk iekļaujot stāstus, ieteikumus un informāciju no sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, uzņēmējiem un valsts, pašvaldību iestāžu aktuālo informāciju saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību “COVID – 19”.  Tiešā ētera raidījumi, kuros parasti piedalījās viesi, pagaidām tiks izņemti no ētera programmas vai būs iespēja klausīties raidījuma atkārtojumu. Savukārt, ziņu izlaidumu informācija tiks papildināta ar jaunāko informāciju no ārvalstu medijiem.

Sākot ar 17. martu uz nenoteiktu laiku, no Kurzemes Radio ētera programmas tiek izņemtas “Atpūtas un izklaides ziņas”, “Tūrisms, kultūra, sports – aktualitātes Saldū” un “Kurzemes Radio Dzīvais”. Savukārt, piektdienās raidījuma “Radioskatuve” laikā tiks izvietoti šī raidījuma atkārtojumi. Informācijai par viesiem var sekot līdzi sociālajos tīklos un radio ēterā. Savukārt, darba dienās plkst. 18:00 ēterā dienas svarīgāko ziņu apkopojums.

Tiešā ētera raidījumu saturs tiks papildināts ar stāstiem, ieteikumiem un aktuālāko informāciju no sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kā arī situācijas noskaidrošana vietējo uzņēmēju vidū un valsts, pašvaldību iestāžu sniegtā informācija par koronavīrusa izraisītās slimības “COVID – 19” sekām, ierobežojumiem.

“Veselības ziņās”, atsevišķos speciālizlaidumos, informēsim un atgādināsim preventīvos pasākumus, kas jāveic, lai izvairītos no inficēšanās ar “COVID – 19”. Savukārt, plkst. 13:00 ziņu izlaidumā jaunākā informācija par situāciju pasaulē saistībā ar koronavīrusu un attīstības ietekmi uz Latviju un reģioniem.

AS “Kurzemes Radio” valdes loceklis Edgars Čeporjus par situāciju valstī: ”Mēs uzskatām, ka biznesam mūsu valstī ir jāturpina strādāt. Un ar to mēs saprotam ne tikai aptiekas un pārtikas veikalus, bet arī autoservisus, frizētavas, smalkmaizīšu ceptuves un ziedu veikalus. Arī radiostacijas. Nauda ir ekonomikas asinsrite un tai ir jāturpina kustēties. Mūsu darbiniekiem ir jāļauj nopelnīt darba algas, mums ir jāturpina maksāt rēķini. Nerunāsim šobrīd par peļņu, runāsim par biznesa nosargāšanu.

 Mēs zinām, ka arī šī krīze beigsies. Jo saprātīgāk šobrīd rīkosimies, jo maigākas būs tās sekas. Mēs aicinām neapstādināt biznesu, bet gan saprātīgi “pievilkt jostas”, un turpināt strādāt – ražot un tirgoties. ”

Kurzemes Radio komanda atgādina būt atbildīgiem pret sevi un līdzcilvēkiem, ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un lietot uzturā pēc iespējas vairāk imunitāti stiprinošus produktus.

Aktuālākā informācija par notikumiem Kurzemē, Latvijā un pasaulē – www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Ledus skulptūru festivāla Jelgavā

Sestdien, 8. februārī, Kurzemes Radio ēterā būs iespējams sekot līdzi 22. Starptautiskajam Ledus skulptūru festivālam Jelgavā. Piecu stundu tiešraides laikā informācija par pasākuma norisi, dalībniekiem un izveidotajām ledus skulptūrām. Izbraukuma studijā darbosies radio personības Ieva Dzene un Emīls Kazakovs.

No plkst. 12 līdz 17 tiešraides laikā Kurzemes Radio ētera personības Ieva un Emīls pasākuma apmeklētājiem un radio klausītājiem sniegts ieskatu pasākuma norisē, būs tikšanās un intervijas ar festivāla organizatoriem un skulptūru autoriem, dažādi noderīgi fakti un citi pārsteigumi. Fonā, protams, labākā mūzika.

No 7. līdz 9. februārim Jelgavnieki un pilsētas viesi aicināti ielūkoties pārsteidzošajā un gaistošajā ledus pasaulē Baltijā vērienīgākajā ziemas notikumā – Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā. Šī gada festivāla tēmasupervaroņi. Unikālais brīvdabas pasākums ziemas sezonā ir galvenais tūristu galamērķis Latvijā, kas pulcē tūkstošiem apmeklētājus, ne tikai no Latvijas bet arī no tuvākām un tālākām ārzemēm.

8. februārī no plkst. 12:00 Kurzemes Radio ēterā tiešraidi no 22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla Jelgavā var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio ēterā jauns raidījums “Nedēļa ceturtdienā”

Sākot ar 6. februāri, ik ceturtdienu plkst. 17:00 Kurzemes Radio ēterā jauns, informatīvi izglītojošs raidījums “Nedēļa ceturtdienā”. Raidījuma vadītāja, žurnāliste Dace Blūma kopā ar pieaicinātiem ekspertiem diskutēs par nedēļas aktuālākajiem notikumiem Kurzemes, Latvijas un pasaules mērogā, sniedzot ieskatu ikvienam Latvijas iedzīvotājam nozīmīgu notikumu attīstībā.

Raidījuma gaitā žurnāliste Dace Blūma kopā ar ekspertiem iztirzās nedēļas notikumus politikā, ekonomikā, sabiedrībā, tautsaimniecībā un citās jomās. Notikumi tiks sarindoti noteiktā secībā, lielāku uzmanību pievēršot trīs aktuālākajām norisēm. Katrā raidījumā piedalīsies divi eksperti, sniedzot savu viedokli par notikumiem, to attīstību un iespējamām sekām. Pirmajā raidījumā, 6. februārī, notikumus komentēs Latvijas Universitātes Kuldīgas filiāles direktore Ruta Karloviča un Kuldīgas Teholoģiju un tūrisma tehnikuma Tūrisma un skaistumkopšanas nodaļas vadītāja, profesionālo priekšmetu skolotāja Iveta Roga.

Lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par nedēļas aktuālākajiem notikumiem, iesaistīties raidījuma tapšanā aicināti arī klausītāji. Kurzemes Radio Twitter kontā tiks ievietota aptauja ar iespēju nobalsot par svarīgākajiem notikumiem. Aptaujas rezultāti tiks ņemti vērā un atspoguļoti raidījumā.

Informatīvi izglītojošs raidījums “Nedēļa ceturtdienā” Kurzemes Radio ēterā ceturtdienās no plkst. 17:00 līdz 18:00. Raidījumu būs iespējams noklausīties arī arhīvā Kurzemes Radio mājaslapā www.kurzemesradio.lv. Informācijai par nedēļas notikumiem un raidījuma ekspertiem var sekot līdzi Kurzemes Radio Facebook lapā.

„Nedēļa ceturtdien” klausies tiešraidē www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Tikai reizi desmit gados, tikai Kurzemes Radio – aizvadītās desmitgades latviešu dziesmu TOP 50!

Sestdien, 1. februārī, Kurzemes Radio ēterā aizvadītās desmitgades atskats latviešu mūzikā. Ētera personības Ieva Dzene un Emīls Kazakovs atgādinās klausītājiem iepriekšējo desmit gadu Kurzemes Radio TOP 50 dziesmas, noskaidrojot populārākās un veiksmīgākās. Ikviens ir aicināts iesaistīties un izteikt savas prognozes.

Sākot no plkst. 13:00 ēterā muzikāla programma piecu stundu garumā – Kurzemes Radio TOP 50. Ētera personības Ieva un Emīls atgādinās klausītājiem 50 latviešu mūziķu radītas dziesmas, kurām dziedāts līdzi, kuras ir gan pārsteigušas, gan ienesušas svaigu elpu mūzikas žanros. Ieva un Emīls dalīsies ar viedokļiem un komentāriem, kā arī pastāstīs interesantus faktus par dziesmu radīšanu un pašmāju mūziķiem. No plkst. 13:00 līdz plkst. 18:00 ikviens ir aicināts ne tikai klausīties, bet arī iesaistīties TOP 50, izsakot savas prognozes un viedokli par vietu sadalījumu.

Prognozes var izteikt rakstot Kurzemes Radio Facebook lapā, e-pastā studija@kurzemesradio.lv  vai WhatsApp 20824444.

1. februārī no plkst. 13:00 Kurzemes Radio aizvadītās desmitgades latviešu dziesmu TOP 50 klausies tiešraidē www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Turpinot tradīciju, Kurzemes Radio pārtaps par Rūķzemes Radio

Gatavojoties gada sirsnīgākajiem svētkiem, Kurzemes Radio no 8. līdz 26. decembrim  piedāvās īpašu svētku programmu. Turpinot pērn aizsākto tradīciju, arī šogad Kurzemes Radio pārtaps par Rūķzemes Radio. Būs sarunas ar iemīļoto Ziemupes Ziemassvētku vecīti un Rūķupes rūķiem, īpašie Vecīša dienas padomi, iesaistīšanās akcijā „Piepildi lielo dāvanu maisu”, dāvanas atjautīgākajiem radio klausītājiem un, protams, īpaša svētku muzikālā programma.

Arī šogad 8. decembrī plkst. 13:00, līdz ar Rūķupes Ziemassvētku ciemata atklāšanu Ziemupes jūrmalā Pāvilostas novadā, Kurzemes Radio oficiāli atklās Ziemassvētku gaidīšanas laiku radio ēterā. Līdz pat mēneša beigām sekosim līdzi notikumiem Rūķupē un informēsim par akciju „Piepildi lielo dāvanu maisu”, iepriecinot tos, kuriem neklājas tik viegli un ir nepieciešams mazs uzmundrinājums. Bet pēc svētkiem ziņosim par akcijā paveikto un janvārī, kopā ar rūķiem, dosimies iepriecināt dāvanu saņēmējus, līdzdarbojoties arī akcijas noslēguma posmā.

Ziemassvētku vecītis kopā ar saviem uzticamajiem palīgiem svētku gaidīšanas laiku padarīs vēl interesantāku, ik dienu atklājot kādu mazu noslēpumu vai gudrību, ko ņemt vērā šajā svētku laikā. Īpašos Ziemassvētku vecīša padomus dzirdēsim rīta raidījumā “Diena top!”. Neizpaliks arī sveicieni klausītājiem, reportāžas no svarīgākajiem notikumiem un dažādi pārsteigumi.

Par svētku noskaņu gādās arī īpaši pielāgotā svētku muzikālā programma, ļaujot ikvienam sajust īpašo svētku burvību gan ikdienā, gan svētku dienās. Dāvanas un pārsteigumi būs sarūpēti arī Kurzemes Radio klausītājiem. Pie dāvanām varēs tikt gan klausoties pēcpusdienas raidījumu „Dzenies uz mājām”, gan sekojot Kurzemes Radio sociālo tīklu kontiem.

Informācija par svētku notikumiem un pārsteigumiem Kurzemes Radio profilos sociālajos tīklos – Facebook.com, Twitter.com, Instagram un Draugiem.lv.

Kurzemes Radio īpašo svētku programmu no 8. līdz 26. decembrim klausies www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Lai skaists svētku gaidīšanas laiks kopā ar Kurzemes Radio!

Kurzemes Radio piedāvā valsts svētku programmu nedēļas garumā

Sagaidot Latvijas valsts svētkus, Kurzemes Radio šogad klausītājiem sarūpējis nedēļu garu svētku programmu. Atzīmējot Valsts robežsardzes 100. gadadienu, 11. novembrī būs sarunas un pieredzes stāsti ar valsts patriotiem un aizsardzības struktūru pārstāvjiem. Bet visas nedēļas garumā, no 11. – 18 novembrim, ētera saturisko daļu papildinās tautā iemīļotas, Latvijā radītas un latviešu izpildītas dziesmas.

Valsts svētku nedēļā Kurzemes Radio uzmanības centrā būs Lāčplēša dienas un Valsts robežsardzes simtgades. 11. novembrī plkst. 9:30 studijā viesosies un ar savām pārdomām dalīsies mācītājs, zemessargs, Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics. Bet plkst. 14:10 uz sarunu par Valsts robežsardzi, robežsargu ikdienu un darba specifiku ir aicināts Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Sandris Balinskis.

Svētku programmas saturisko daļu papildinās īpaši pielāgota muzikālā programma. Ēterā būs tautā iemīļotas un novērtētas Latvijā radītas dziesmas un melodijas.

No 11. līdz 18. novembrim Valsts svētku programmu var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Ar smaidu uz lūpām un satraukumu sirdī

Smaidīgi, pozitīvi un vienmēr gatavi runāt – tādi sākotnēji varētu šķist lielākās reģionālās komercradio stacijas Kurzemes Radio ētera cilvēki – Dace Blathena, Kārlis Neimanis, Ieva Dzene un Andris Grīnvalds. Tomēr visi kā viens apgalvo, ka satraukums, ejot ēterā, ir vienmēr un tam arī esot jābūt, un tieši darbs radio ir tas, kas motivē un aicina stāties pretī jauniem izaicinājumiem.

Kā sākās jūsu ceļš kopā ar Kurzemes Radio?

Ieva: Bija brīdis, kad meklēju, kas es esmu, un meklēju arī darbu. Pieteicos reklāmas konsultanta darbam, nedomājot, ka mani tiešām paņems. Man piedāvāja nākt pamācīties par ētera personību. Tas bija 2015. gadā. Es pārsteidzu pati sevi, pieņemot izaicinājumu, un ticēju, ka pacietība, gribasspēks un darbs ar sevi kaut kad atmaksāsies. Un tā arī notika!

Andris: Es ar „Autolaiku” pirms tam strādāju citā radio. Agrāk bija tāds radio „Skala”. Mani reiz uzaicināja atnākt aprunāties Kurzemes Radio, tā kā man nebija iemeslu neiet un nerunāt,  es aizgāju. Man piedāvāja, vai es gribu Kurzemes Radio vadīt „Autolaiku” un tā sanāca. Sen tas bija – 90ie gadi.

Kārlis: Absolūta nejaušība vai arī liktenis izspēlēja savu – pa ausu galam dzirdēju sludinājumu par vakanci Kurzemes Radio, biju pārmaiņu posmā savā dzīvē un nolēmu piezvanīt, izrādījās, ka vakance bija pārdošanas nodaļā. Teicu, ka esmu aktieris un izrādījās, ka arī ētera personība tiek meklēta, un tā mēnesi vēlāk, šī gada janvārī, sāku vadīt „Diena top!” kopā ar Daci.

Dace: Man ievads bija līdzīgs kā Ievai – 2015. gads, sociālajās vietnēs parādās izsludināta vakance reklāmas konsultanta amatam, tajā brīdī es biju no viena darba aizgājusi, bija pārdomu brīdis un, izlasot šo sludinājumu, es vienkārši pieteicos, godīgi sakot, nezinot, kur es nokļūšu. Nu jau šo četru gadu laikā pārmaiņas ir bijušas visādas, darījusi es esmu daudz ko, visādus amatus pildījusi un šobrīd es esmu tur, kur es esmu. Un es esmu apmierināta ar to, kur es atrodos.

Neviens no jums nesāka ar domu – es būšu ētera personība! Vai ticat liktenim vai nejaušībām, ka viss notiek tā, kā tam ir jānotiek?

Dace: Es ticu lietu kopsakarībām, vēl es ticu tam, ka nejaušības vienkārši nepastāv. Laikam ejot uz priekšu, es saprotu, ka tajā brīdī tu nevarēji rīkoties citādāk. Gluži vienkārši, jo tā situācija bija tavam prātam un dzīves situācijai atbilstoša, un tu rīkojies tieši tā, kā tu rīkojies. Un tur neko nevar mainīt.  Bet, jā, es ticu apstākļu liktenībai.

Ieva: Es pilnīgi piekrītu Dacei, ka to var saukt par likteni vai dzīves ceļu un katram tāds ir, katram savs. Nejaušību nav. Manuprāt, galvenais ir tas, ka dzīves ceļš liek tev izdarīt izvēles, vajag tikai tās saredzēt. Tās lielās dzīves izvēles ir jāizdara tikai jūtot, tur prāts nepalīdzēs.

Kārlis: Liktenim noteikti, nejaušībām… nejaušības ir tikai tad, ja mēs nepaskatāmies uz lielāku nogriezni. Es ticu likumsakarībām.

Andris: Nejaušības mēdz gadīties dzīvē, cita lieta, cik viņas ir patīkamas vai nepatīkamas, tāpēc tās ir nejaušības, ar viņām vienkārši jāmēģina tikt galā. Dzīve ir bijusi gana raiba, es esmu vairākkārt ticis pārbaudīts, bet, no otras puses, man vienmēr kāds ir palīdzējis. Tavs dzīves gājums lielā mērā ir atkarīgs no tevis paša, cik tu vari izturēt, noturēt, droši vien arī, cik tu vari kādam citam palīdzēt. Es domāju, ka ir kaut kas vairāk, nekā tikai sakritību sērija dzīvē, bet tas, vairāk vai mazāk, ir no tevis paša atkarīgs un tas, kas nav no tevis atkarīgs, tas ir vienkārši jāpieņem, jāmēģina nogludināt visas kantes un rievas un „rukāt” tālāk, jo nav jau variantu.

No malas tiešām varētu šķist, ka darbs radio tāda izklaide vien ir. Kas šajā darbā sagādā lielāko prieku?

Ieva: Pozitīvākais un piepildošākais noteikti ir tas, ka es varu dāvāt pozitīvas emocijas vai kaut kādu emociju klausītājam. Tas ir tāds neizskaidrojamais stāvoklis. Un es varu teikt tikai to – ja tu dari no sirds un negaidi neko pretī par to, ar tevi notiks brīnumainas lietas. Strādājot šo darbu tiešām ir tie brīnumainie mirkļi, un tie ir tie piepildošākie un tas dīvainais stāvoklis, ko tu nevari izskaidrot.

Andris: Pa šiem gadiem arī visādas interesantas pieredzes ir bijušas, ir gadījies, ka nākas vienkārši sakrāmēt mantas un aiziet mājās tāpēc, ka zibens iesper raidītājā raidījuma vidū. Es vienmēr esmu dzīvē centies darīt to, kas man ļoti patīk un ja tu to dari, tad nav jautājumi, kāpēc tu to dari un kāpēc tev to vajag. Vienkārši tā sajūta ir vajadzīga, ka tu dari kaut ko labu un vajadzīgu, un ja kaut ko dara, tad dara. Pati tā darbošanās – tā ir tāda, kas sevī ievelk. Katru reizi, lai cik tas nebūtu dīvaini, pēc visiem šiem gadiem, kad ej ēterā, ir tas iekšējais drebulītis. Un tas ir labi, tā ir jābūt. Tas nozīmē, ka tu joprojām gribi to darīt. Tad, kad tu vairs nejūti nekādas emocijas, tad tas jau velk uz leju.

Dace: Kā jau teicu, sākums man bija ar reklāmas konsultanta amatu un arī tajā, it kā, diezgan rutinētā darba ritmā es atradu lietu, kas man patika un tās bija sarunas, jo katru reizi, runājot ar cilvēkiem telefoniski un dažreiz arī satiekoties, bija interesantas sarunas. Redzot to cilvēku, uzņēmumu, kuru viņš pārstāv – sarunas bija interesantākais posms. Par pasakām – tas ir pavisam atsevišķs stāsts, tā ir mana ļoti īpašā un neaizskaramā pasaule. Es pat nemāku izstāstīt to, kas notiek manā galvā. Kamēr es lasu, tikmēr es skatos arī to iestudējumu vizuāli.

Bet jā, papildinot Andri, varu teikt, ka, protams, tu esi gatavojies intervijai, bet katru reizi, satiekot cilvēku, tu esi nezināmā priekšā, jo tu nezini, vai tev izdosies vai neizdosies. Un tas ir tas interesantais, tas nezināmais. Noteikti jā – tikšanās ar cilvēkiem, tās atklāsmes, ko viņi dod, ko viņi nes.

Kārlis: Man viena no skaistākajām un arī grūtākajām lietām šajā darbā ir agrie rīti – ļoti skaisti saullēkti, bet dažkārt grūti pamosties.

Sarunāšanās ar klausītāju otrpus mikrofonam nu jau ir kļuvusi par jūsu ikdienu. Ar kādām emocijām atceraties savu pirmo „iziešanu ēterā”?

Ieva: Tas bija drausmīgi, negribu vairs atcerēties! Bet diemžēl es atceros.(smejas) Uztraukums, nepārliecība, viss trīc, biedējoša sajūta. Nevienam to nenovēlu. Bet, protams, tas bija vajadzīgs, tas bija spēriens pieņemt izaicinājumu, caur tām lielajām emocijām, bailēm un nepatīkamājām sajūtām, noķēru patīkamo sajūtu, un man tas radīja pārliecību. Un tad lēnām, lēnām sāc strādāt. Satraukums un lampu drudzītis ir joprojām ejot ēterā, un, man liekas, ka tāpēc arī daļēji mēs to darām, jo mums patīk tā dzirkstelīte, satraukumiņš – tas dzen uz priekšu.

Andris: Pašu pirmo „Autolaiku” es atceros, man pat kaut kur ir saglabāts raidījuma pieraksts. Es pat atceros pirmo konkursa jautājumu. Toreiz bijām bariņš dullu čaļu, kuri nolēma, ka vajag tādu raidījumu veidot. Bijām ar apziņu, ka neviens jau nezina, kā vajag – kā būs, tā būs! Tā arī veidojām un, kad bija izdarīts, tad izrādījās, ka ir interesanti, gan pašam, gan tiem, kas klausās.

Dace: Es ļoti labi atceros savu pirmo interviju – tā bija „Aktuālā intervija” 15 min. garuma un ciemos atbrauca divas Baibas no koncertzāles „Lielais Dzintars” – Baiba Bartkeviča un Baiba Bože. Es biju tik daudz izlasījusi par viņām, bija bail, bet es gribēju tik ļoti ar viņām iepazīties. Es biju pārnervozējusies, es atceros, ka pārmetu krustu tai brīdī, kad sāku interviju un viņas abas ar šausmām uz mani paskatījās. Bet intervija pagāja diezgan veikli, es patiesi sapriecājos, ka tas izdevās, bet pirmā reize tiešām bija stresa pārpilna. Jāsaka –  X faktors, tas nezināmais saglabājas un iet līdzi nemitīgi. Tajā ir adrenalīna bumba, jo lielāks ir tas nezināmais, jo lielāks rodas adrenalīns. Tavs uzdevums ir to bumbu atvērt, bet atvērt tā, lai tu neiznīcini – atvērt tā, lai ir skaisti. Dažreiz izdodas, dažreiz neizdodas. Bet tur arī savs skaistums.

Kārlis: Es tikai varu piekrist saviem kolēģiem – satraukums pirmajā reizē patiešām bija ļoti liels, bija daudz kā jauna. Bet pieredze tā ir nenovērtējama.

Kādu jūs iztēlojaties savu klausītāju?

Ieva: Viņš ir tāds mīlīgs! Bet Kurzemes Radio klausītāji ir arī ļoti dažādi – ir tādi, kuri vairāk vērtē, kas gan noteikti ir atkarīgs no mana garastāvokļa – bail, ka vērtēs. Ļoti bieži ir labsirdīgi, un patiesi! Radio mēs neredzam, ar ko sarunājamies, tāpēc paldies soctīkliem, ka klausītājs uzraksta, nu kaut vai viens, kaut ko labu, tad ir tik silti ap sirdi, un tas ir svarīgi.

Andris: Es uzskatu, ka pietiekami gudri, zinoši, ieinteresēti, diezgan atsaucīgi. Klausītāji, jā, interesanta publika. Katram ir sava pieeja. Es uzskatu, ka gudri, ieinteresēti un tādi, kam dzīvē kaut ko vajag un kas zina, apmēram, ko viņiem vajag.

Kārlis: Man šķiet, ka katrs klausītājs ir citādāks, bet tas, kas vieno – viņiem visiem patīk, ka ar viņiem parunā. Un tur vairs nav svarīgi ne vecums, ne nodarbošanās. Tas ir tas, ko cilvēks vēlas saņemt, klausoties radio.

Dace: Man droši vien ir dažādi klausītāji, sākot no 0,5 gadiem līdz sirmam vecumam. Kas attiecas uz rīta raidījumu, tagad jau iet otrais gads un ir tā, ka tu satiec kādu cilvēku, kurš tev saka – mēs ceļamies ar jums un mums ir laba diena, mēs braucam uz darbu kopā ar jums. Tas ir ļoti patīkami. Bet, kas attiecas uz pasakām, tad tur nu gan šovasar piedzīvoju pavisam interesantu momentu. Mums šogad aizsākās diezgan aktīva darbība ar izbraukuma studiju. Bjām Kandavā un pie studijas galda pienāk vīrietis ar apmēram 2-3 gadus vecu puisīti un saka: „Nu redz! Redz, kur viņa ir!”. Un es apjukusi skatos uz to tēti, un viņš saka, ka vakar dzirdējuši Kurzemes Radio reklāmu, ka būsim Kandavā un viņi ar dēlu vienojušies, ka atbrauks apskatīties, kāda tā Dace izskatās. Un tas man šķita ļoti mīļi. Ja tu tādas lietas piedzīvo, tad tev ir tā atbilde, kāpēc tu celies, kāpēc tu dari, mēģini būt līdzās un blakus, tai pat laikā netraucējot. Un tā ir vislielākā māksla, būt līdzās un netraucēt. Ar intervijām, tā ir cita lietas, tas ir cits stāsts – tev pretī sēž dzīvs cilvēks, un tā jau ir vesela pasaule.

Kā Tu raksturotu Kurzemes Radio cilvēkam, kurš par to neko nav dzirdējis?

Kārlis: Forša mūzika, forši cilvēki!

Ieva: Kurzemes Radio domā un rūpējas par savu klausītāju.

Andris: Šobrīd Kurzemes Radio ir tāda brigāde salasījusies, kas dara to, kas viņiem patīk, un to, ko viņi grib darīt. Un tas, manuprāt, ir dzirdams, jūtams un redzams. Man šķiet, mēs joprojām ejam tajā uzticības kalnā augšā, protams, ka to virsotni sasniegt, tas ir nosacīts mērķis, bet man ir prieks, ka mēs tur ejam. Un es gribu aicināt klausītājus nākt līdzi.

Dace: Ja man svešam cilvēkam būtu jāraksturo vieta, kur es strādāju, tad es varētu teikt tā – ja mēs esam šī reģiona epicentrā ģeogrāfiski, mēs esam Kurzemes sirdī, man šķiet un man ļoti gribas domāt, ka mēs esam katra kurzemnieka sirdī. Jo tā lielā vērtība ir tā, ka tu raisi cilvēkam vajadzību, nu, kā pogai – derēt un piederēt.

Ja varētu pagriezt laiku atpakaļ, ko jūs būtu gribējuši zināt par savu darbu un ikdienu pirms pieņēmāt lēmumu būt daļa no Kurzemes Radio?

Andris: Es nevarēju iedomāties, ka tas varētu būt tik ilgi. (smejas) Jā, esmu daudz ieguvis šo gadu laikā, bet tas ir ļoti vienkārši, ja tu apsolīji, ka iesi un veidosi raidījumu, tad ej un veido! Ja ir, kas klausās un ir, kam to vajag, un pašam to vajag, tad ir tikai jādara. Patiesībā viss ir vienkārši – dari un būs.

Kārlis: Laikam nemaz nav nekas tāds, ko būtu gribējis zināt iepriekš. Jo visu, kas man ir nepieciešams, šā vai tā, uzzinu un saprotu strādājot! Un arī tas ir forši!

Ieva: Es ticu tam, ka, ja tu dari no sirds, ar tevi notiks brīnumainas lietas. Un tā ir noticis arī ar mani. Bieži vien mēs ar programmas direktoru Emīlu Kazakovu atskatāmies – iedomājies, kur mēs bijām pirms tam, kas mēs bijām – nekas. Tagad jau mēs veidojam radio saturu. Vajag ik pa brīdim atcerēties, kur tu biji, kur tu esi tagad un atkal augt tālāk.

Dace: Tas ceļš jau ir tā interesantākā lieta un tie meklējumi attiecībā uz sevi, uz darbu, un atbildes uz jautājumiem. Tad, kad ir sasniegts gala rezultāts, tas ir mirklis. Bet tas interesantākais jau ir tas ceļš uz. Un tas ceļš uz – to nu gan tev neviens nevar izstāstīt, cik tas būs ērkšķains vai cik tev tas būs gluds, vai līkumains, cik tev būs kritumi vai kāpumi. Un tādi, protams, ir. Tādi ir katram. Ir brīži, kad tu nevari īsti atbildēt sev uz jautājumu – kāpēc es to daru. Un tad ir atkal atbildes, kas nāk no malas, lai tu saprastu, ka, jā, tas ceļš ir pareizs. Visam sagatavoties nevar un uz visu atbildes nevar saņemt, bet tur jau ir tas skaistums. Bet to, ko es būtu gribējusi zināt, pirms es atnācu šeit un piekritu strādāt, man šķiet, ka es būtu gribējusi vispār vairāk zināt,par daudz ko, par daudzām nozarēm. Es būtu gribējusi, lai es uz to brīdi vairāk zinātu, bet tā ir attīstība un tas ir process. Bet galvenais, kad tu esi darba vietā vai cilvēku vidū, tās trīs komponentes, kas sastāda to, vai tu labi jutīsies un iesi uz priekšu, pēc manām domām ir – vai tu dari to, kas tev patīk, vai tu dari to kopā ar cilvēkiem, ar kuriem tev patīk atrasties kopā un vai tas mērķis, ko tu gribi sasniegt, tev ir pa spēkam. Respektīvi, izvēlēties mērķi, kuru tu ne tikai domā, ka tu vari, bet tu patiešām vari sasniegt. Bet to rāda laiks un to vērtē klausītāji!

Kurzemes Radio skaidros Administratīvi teritoriālās reformas būtību

No 7. augusta līdz 2020. gada 29. janvārim Kurzemes Radio ēterā jauns raidījums „Viena sēta”. Katru otro trešdienu plkst. 14:10 radio ēterā informatīvi izglītojošs raidījums par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību, būtību un mērķiem, ietverot, dažādu viedokļu izpēti, analīzi un iezīmējot attīstības virzienus veselības, izglītības, politikas, kultūras, lauksaimniecības, infrastruktūras un drošības nozarēs.

Sabiedrībā un medijos izskan dažādi viedokļi par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību, būtību un mērķiem. Informatīvi izglītojoša raidījuma “Viena sēta” laikā administratīvi teritoriālās reformas process tiks aktualizēts, pētot un analizējot, reformas attīstības virzienus dažādās nozarēs – veselības, izglītības, politikas, kultūras, lauksaimniecības, infrastruktūras un drošības jomā, ar mērķi rast kompromisu ceļā uz vienotu attīstību.

Informatīvi izglītojošs raidījums “Viena sēta” vērsts uz padziļinātu un analītisku sabiedriski nozīmīgu jautājumu apskatu, saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, veicinot valstisko apziņu, stiprinot latvisko lokālpatriotismu, radio klausītāju kritisko domāšanu un sabiedrības saliedētību kopumā.

Raidījums tiks veidots kā diskusija, kuras mērķis ir izskaidrot un akcentēt teritoriālās reformas radītās iespējas un ieguvumus. Raidījumā studijas viesi sniegs atbildes uz problēmjautājumiem, kas izkristalizējušies publiskajā telpā un diskusijas laikā. Radio klausītāji ir aicināti iesūtīt sev interesējošus jautājumus uz e-pastu studija@kurzemesradio.lv par aktuālā raidījuma tēmu vai zvanīt raidījuma laikā.

Diskusiju gaitā raidījuma vadītājs un viesi analizēs, kā reāli dzīvē darbojas pieņemtie lēmumi dažādos sabiedrības slāņos, noskaidrojot iespējamās problēmas un situāciju risinājumus, lai reformas ieviešana un attīstība notiktu vienotu mērķu vadīta.

Raidījumu “Viena sēta” vadīs “Kurzemes Radio” žurnāliste Dace Blūma.

Katru otro trešdienu no 7. augusta līdz 2020. gada 29. janvārim plkst. 14:10 raidījumu “Viena sēta” iespējams klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē  “Kurzemes Radio” raidītāju tīklā: Liepājā FM 88,4; Kuldīgā, Talsos FM 106,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6, kā arī aktualitātēm iespējams sekot līdzi “Kurzemes Radio” sociālo tīklu profilos: facebook.com/KurzemesRadio, twitter.com/KurzemesRadioLV, draugiem.lv/kurzemesradio/ un instagram.com/kurzemes_radio/.

Raidījuma ieraksti būs pieejami arī Kurzemes Radio mājas lapas arhīva sadaļā.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Kurzemes Radio piedāvā Kurzemes Mediju čempionātu

Svētdien, 21. jūlijā, Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” ietvaros Kurzemes Radio piedāvā Kurzemes Mediju čempionātu. Dalībniekiem spēlējot galda futbolu ar reāliem spēlētājiem jeb “Human Teble Soccer” tiks noskaidrota atraktīvākā, veiklākā un pozitīvākā komanda. Pasākums norisināsies Kuldīgā, Dzirnavu ielā pie Māras dīķa, atbalstīt un uzmundrināt dalībniekus ir aicināti visi interesenti. Ieeja bezmaksas.

Kurzemes Mediju čempionātā spēkiem mērosies iepriekš uzaicinātas un ar medijiem saistītas komandas – Kurzemes mediju pārstāvji, sadarbības partneri un mediju patērētāji. Dalībniekiem atrodoties īpaši izveidotā spēles laukumā un abām rokām turoties pie laukuma vadstieņiem būs jācenšas raidīt bumbu pretinieku vārtos. Spēles laukums tiks iekārtots Kuldīgā, Dzirnavu ielā pie Māras dīķa.

Pasākumu apmeklēt, atbalstīt un uzmundrināt dalībniekus ir aicināts ikviens interesents. Būs iespēja apskatīt spēles laukumu, izklaidēties uzmundrinošas mūzikas pavadībā un jautri pavadīt svētdienu.

Čempionātam starts tiks dots 21. jūlijā plkst. 12:00, pasākums ir bez maksas.  Kurzemes Mediju čempionāta galvenais un vienīgais atbalstītājs – uzņēmums “LaNature”.

Kurzemes Radio pirmo reizi piedāvā „Garāžas ballīti”

Kuldīgas pilsētas festivāla „Dzīres Kuldīgā” laikā 20. jūlijā, no plkst. 22 Kurzemes Radio svētku apmeklētājiem un pilsētas viesiem pirmo reizi piedāvā bezmaksas pasākumu „Garāžas ballīte”. Pasākuma apmeklētājiem tiks sarūpēta īpaša muzikālā izklaides programma ar Kurzemes Radio ētera personību un vakara īpašā viesa Dj setiem. Būs padomāts par garāžas tematikas atmosfēru, atbilstošu noformējumu un īpašu atpūtas zonu. „Garāžas ballīte” norisināsies Kuldīgā, ēkas Pilsētas laukums 4 sētā.

Kurzemes Radio „Garāžas ballīte” tiks ieskandināta 20. jūlijā plkst. 22, kopā pulcējot draugus, kolēģus un domubiedrus, arī nejaušus garām gājējus un kārtīgus ballīšu zvērus. Ikvienam būs iespēja atpūsties un izdejoties labākās mūzikas pavadījumā un veldzēties tikai garāžām raksturīgās skaņās, smaržās un sajūtās.

Vakara laikā uz skatuves kāps Kurzemes Radio ētera personības – Dj Dzene un Dj Māris Dadzis, kā arī pagaidām noslēpumainais vakara īpašais viesis, piedāvājot īpaši pielāgotu vakara muzikālo programmu.

Par garāžai atbilstošu atribūtiku un atmosfēru parūpēsies SIA „MKM Mežs”, bet remdēt izsalkumu un slāpes būs iespēja izmantojot ēdinātāja piedāvājumu pasākuma teritorijā.

Pirmā un vienīgā oficiālā Kurzemes Radio „Garāžas ballīte” apmeklētājus gaidīs no plkst. 22 līdz 04. Kuldīgā, ēkas Pilsētas laukums 4 sētā. Ieeja ir bez maksas! Informācijai par „Garāžas ballītes” norisi var sekot līdzi Kurzemes Radio sociālajos tīklos – Facebook, Twitter un Instagram.

Precību radio – Kurzemes Radio!

Sestdien, 13. jūlijā, Kurzemes Radio pirmo reizi pārtaps īstā Precību radio. No plkst. 12 tiešraidē sekosim līdzi Tukuma pilsētas un novada svētkiem „Precību spēles Tukumā”. Tiešraides laikā informācija par svētku norisi, tikšanās un sarunas ar organizatoriem un apmeklētājiem, dažādas precību izdarības un, protams, atbilstoša mūzika. Izbraukuma studijā darbosies radio personības Dace Blathena un Emīls Kazakovs.

Kurzemes Radio izbraukuma studija darbu sāks plkst. 12 iepazīstinot ar svētku norisi un galvenajiem dienas notikumiem. Tiešraides pirmajā daļā, no plkst. 12 līdz 15, ikvienam būs iespēja sekot līdzi svētkiem klātienē vai Kurzemes Radio ēterā. Ētera personības Dace Blathena un Emīls Kazakovs parūpēsies par atbilstošu noskaņojumu un atmosfēru. Bet tiešraides noslēguma daļā no plkst. 18:30 līdz 20:30 ar Kurzemes Radio starpniecību būs iespēja posties svētku gājienam, gatavoties vakara pasākumiem un dzirdēt citu noderīgu informāciju. Fonā īpaši piemērota „precību” mūzika.

No 11. līdz 14.jūlijam Tukumā atkal svinēs pilsētas un novada svētkus “Precību spēles Tukumā”, kuru pamatā ir sena tradīcija – Precību tirgus. Tirgus 20.gadsimta 30.gados bijis ļoti populārs un pazīstams visā Latvijā, uz kuru devies ikviens – jauns vai vecs, bet brīvs, lai noskatītu sev otro pusi un nākamā gadā varētu dzert kāzas. Tā arī šogad svinēs – uz Tukumu brauks lauku un citu pilsētu ļaudis, lai satiktos un ieskatītos, izrādītos un dižotos, vai vienkārši – baudītu svētkus.

13. jūlijā Kurzemes Radio ēterā tiešraidi no Tukuma pilsētas un novada svētkiem var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Ventspils Piedzīvojumu parka maratona

Jau otro gadu Kurzemes Radio pārtaps par Maratona radio. 16. jūnijā tiešraidē no izbraukuma studijas sekosim līdzi Ventspils Piedzīvojumu parka maratonam. Tiešraides laikā informācija par maratona norisi, tikšanās un sarunas ar dalībniekiem un organizatoriem, uzmundrinoši vārdi un noderīgi padomi. Izbraukuma studijā darbosies radio personība Kārlis Neimanis un pieredzējušais skrējējs Jānis Girgensons.

16. jūnijā no plkst. 9:30 līdz 13:30 Kurzemes Radio piedāvās tiešraidi no Ventspils Piedzīvojumu parka maratona. Tiešraides laikā kopā ar radio personību Kārli Neimani pieredzējušais skrējējs un maratonu dalībnieks Jānis Girgensos dalīsies ar dažādiem faktiem un noderīgiem padomiem par un ap skriešanu. Radio klausītājiem un maratona dalībniekiem būs iespēja sekot līdzi maratona norisei, klausīties sarunas ar organizatoriem un dalībniekiem, un, protams, varēs atbalstīt un uzmundrināt skrējējus trasē. Fonā labākā maratona mūzika.

Šogad Ventspils Piedzīvojumu parka maratons notiks vienu dienu – svētdien, 16. jūnijā, ietverot gan bērnu skrējienus, sadraudzības skrējienu, kurā piedalīsies bērni un pieaugušie ar kustību traucējumiem, kā arī trasē dosies maratona, pusmaratona, 10.55 km un 5.3 km skrējēji. Kā ierasts trasē būs septiņas kultūras oāzes, kur sacensību dalībnieki tiks uzmundrināti, lai saņemtu pozitīvas emocijas. Plānots, ka skrējienos varētu piedalīties gandrīz 3000 skrējēju.

16. jūnijā no plkst. 9:30 līdz 13:30 tiešraidi no Ventspils Piedzīvojumu parka maratona var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio – Maratona radio!

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Smilšu skulptūru festivāla Jelgavā

Sestdien, 8. jūnijā, pirmo reizi Kurzemes Radio ēterā būs iespējams sekot līdzi 13. Starptautiskajam Smilšu skulptūru festivālam, kas notiks Jelgavā. Četru stundu tiešraides laikā informācija par pasākuma norisi, dalībniekiem un izveidotajām smilšu skulptūrām. Izbraukuma studijā darbosies radio personības Ieva Dzene un Emīls Kazakovs.

No plkst. 16 līdz 20 tiešraides laikā Kurzemes Radio ētera personības sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un pašvaldības iestādi “Kultūra” pasākuma apmeklētājiem un radio klausītājiem sniegts ieskatu pasākuma norisē, būs tikšanās un intervijas ar festivāla organizatoriem un skulptūru autoriem, dažādi noderīgi fakti un citi pārsteigumi. Fonā, protams, labākā mūzika.

Jelgavas pilsēta aicina 8. un 9. jūnijā iepazīt seno noslēpumu pasauli Baltijā lielākajā smilšu skulptūru parkā. Pasta salā antīkās leģendas un valdniekus smilšu tēlos iedzīvinās 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm ļaujot doties vēsturiskā ekspedīcijā. Smilšu mākslasdarbu veidošanā tiks izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāsu smilšu.

8. jūnijā no plkst. 16:00 Kurzemes Radio ēterā tiešraidi no 13. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla Jelgavā var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Smilšu skulptūru festivāla radio – Kurzemes Radio!

Kurzemes Radio – Dullās Maijvaboles rallija radio!

1.jūnijā Kurzemes Radio pārtaps par autopiedzīvojuma Dullās Maijvaboles rallija radio. Jau no plkst. 9:00 radio ēterā tiešraide no pasākuma atklāšanas un dalībnieku došanās trasē, tikšanās un sarunas ar pasākuma organizatoriem, dalībniekiem un viesiem. Būs arī kontrolzvani dalībniekiem trasē un citi pārsteigumi. Trasē dosies arī Kurzemes Radio ekipāža, bet pie mikrofona radio personības Ieva Dzene un Edgars Čeporjus.

Tiešraide Kurzemes Radio izskanēs divās daļās. No plkst. 9 līdz 12 radio personībām pievienosies viena no pasākuma organizatorēm Indra Visocka, būs informācija par dienas laikā paredzēto, ekipāžām un noderīgi fakti gan pasākuma dalībniekiem, gan radio klausītājiem.

No plkst. 15 līdz 18 sazvanīšanās ar Kurzemes Radio un citām ekipāžām trasē, dalībnieku uzmundrināšana un pirmo finišētāju sagaidīšana.

Kurzemes Radio ētera personību kontrolzvans var pārsteigt ikvienu trasē devušos komandu, tādēļ dalībnieki ir aicināti būt sasniedzami. Bet, ja dalībniekiem vai skatītājiem radušies kādi starpgadījumi, pārsteigumi vai kuriozi, par to var ziņot Kurzemes Radio – Whatsapp 20824444.

Dullā Maijvabole ir autoorientēšanās draugu un ģimeņu kompānijā, meklējot kontrolpunktus, kuros varēs ieraudzīt ko interesantu, kas ikdienā nav redzams, vai izpildīt aizraujošus uzdevumus. Dalībniekiem jārēķinās, ka brauciena garums ir ap 220 km. 

1.jūnijā no plkst. 9:00 Kurzemes Radio ēterā autopiedzīvojuma Dullā Maijvabole tiešraidi no var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

NEBREMZĒ, VABOLĒ!

Kurzemes Radio 22!

25. maijā Latvijā pirmā un lielākā reģionālā komercradio stacija – Kurzemes Radio sagaidīs savas darbības 22. gadadienu. Par godu svētkiem visu nedēļu radio ēterā gaidāmi pārsteigumi un konkursi, piektdien – dzīvās mūzikas koncerts, bet sestdien svētki turpināsies ar tiešraidi no Kandavas novada svētkiem.

Kurzemes Radio 22. dzimšanas dienas nedēļā dažādos konkursos ar pārsteigumiem un  dāvanām tiks iepriecināti klausītāji. No 20. – 24. maijam katru dienu plkst. 8:45 ēterā tiek izspēlēts svētku konkurss “Pāris”, plkst. 9:15 klausītājiem ir iespēja tikt pie ielūgumiem uz “Rally Liepāja”, bet Kurzemes Radio sociālajos tīklos acīgākos gaida pārsteigumi konkursā “Dienas pāris”.

Piektdien, 24. maijā, svētku atmosfēru un jautru noskaņojumu radio ēterā sarūpēs grupa “Cits kvartāls” plkst. 14:00 priecējot ar dzīvo koncertu.

Svētki turpināsies arī sestdien, 25. maijā, plkst. 14:00 – 19:00 pirmo reizi Kurzemes Radio ēterā būs tiešraide no Kandavas novada svētkiem kopā ar radio personībām Daci Blathenu un Kārlu Neimani. Klausītājiem tiks sniegta nebijusi iespēju radio ēterā dzirdēt, kā tiek svinēti Kandavas novada svētki.

Kurzemes Radio svētku programmu klausies www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Svinam svētkus kopā!
+371 63341417
+371 20824444