Kurzemes Radio skaidros Administratīvi teritoriālās reformas būtību

No 7. augusta līdz 2020. gada 29. janvārim Kurzemes Radio ēterā jauns raidījums „Viena sēta”. Katru otro trešdienu plkst. 14:10 radio ēterā informatīvi izglītojošs raidījums par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību, būtību un mērķiem, ietverot, dažādu viedokļu izpēti, analīzi un iezīmējot attīstības virzienus veselības, izglītības, politikas, kultūras, lauksaimniecības, infrastruktūras un drošības nozarēs.

Sabiedrībā un medijos izskan dažādi viedokļi par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību, būtību un mērķiem. Informatīvi izglītojoša raidījuma “Viena sēta” laikā administratīvi teritoriālās reformas process tiks aktualizēts, pētot un analizējot, reformas attīstības virzienus dažādās nozarēs – veselības, izglītības, politikas, kultūras, lauksaimniecības, infrastruktūras un drošības jomā, ar mērķi rast kompromisu ceļā uz vienotu attīstību.

Informatīvi izglītojošs raidījums “Viena sēta” vērsts uz padziļinātu un analītisku sabiedriski nozīmīgu jautājumu apskatu, saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, veicinot valstisko apziņu, stiprinot latvisko lokālpatriotismu, radio klausītāju kritisko domāšanu un sabiedrības saliedētību kopumā.

Raidījums tiks veidots kā diskusija, kuras mērķis ir izskaidrot un akcentēt teritoriālās reformas radītās iespējas un ieguvumus. Raidījumā studijas viesi sniegs atbildes uz problēmjautājumiem, kas izkristalizējušies publiskajā telpā un diskusijas laikā. Radio klausītāji ir aicināti iesūtīt sev interesējošus jautājumus uz e-pastu studija@kurzemesradio.lv par aktuālā raidījuma tēmu vai zvanīt raidījuma laikā.

Diskusiju gaitā raidījuma vadītājs un viesi analizēs, kā reāli dzīvē darbojas pieņemtie lēmumi dažādos sabiedrības slāņos, noskaidrojot iespējamās problēmas un situāciju risinājumus, lai reformas ieviešana un attīstība notiktu vienotu mērķu vadīta.

Raidījumu “Viena sēta” vadīs “Kurzemes Radio” žurnāliste Dace Blūma.

Katru otro trešdienu no 7. augusta līdz 2020. gada 29. janvārim plkst. 14:10 raidījumu “Viena sēta” iespējams klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē  “Kurzemes Radio” raidītāju tīklā: Liepājā FM 88,4; Kuldīgā, Talsos FM 106,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6, kā arī aktualitātēm iespējams sekot līdzi “Kurzemes Radio” sociālo tīklu profilos: facebook.com/KurzemesRadio, twitter.com/KurzemesRadioLV, draugiem.lv/kurzemesradio/ un instagram.com/kurzemes_radio/.

Raidījuma ieraksti būs pieejami arī Kurzemes Radio mājas lapas arhīva sadaļā.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Kurzemes Radio piedāvā Kurzemes Mediju čempionātu

Svētdien, 21. jūlijā, Kuldīgas pilsētas festivāla “Dzīres Kuldīgā” ietvaros Kurzemes Radio piedāvā Kurzemes Mediju čempionātu. Dalībniekiem spēlējot galda futbolu ar reāliem spēlētājiem jeb “Human Teble Soccer” tiks noskaidrota atraktīvākā, veiklākā un pozitīvākā komanda. Pasākums norisināsies Kuldīgā, Dzirnavu ielā pie Māras dīķa, atbalstīt un uzmundrināt dalībniekus ir aicināti visi interesenti. Ieeja bezmaksas.

Kurzemes Mediju čempionātā spēkiem mērosies iepriekš uzaicinātas un ar medijiem saistītas komandas – Kurzemes mediju pārstāvji, sadarbības partneri un mediju patērētāji. Dalībniekiem atrodoties īpaši izveidotā spēles laukumā un abām rokām turoties pie laukuma vadstieņiem būs jācenšas raidīt bumbu pretinieku vārtos. Spēles laukums tiks iekārtots Kuldīgā, Dzirnavu ielā pie Māras dīķa.

Pasākumu apmeklēt, atbalstīt un uzmundrināt dalībniekus ir aicināts ikviens interesents. Būs iespēja apskatīt spēles laukumu, izklaidēties uzmundrinošas mūzikas pavadībā un jautri pavadīt svētdienu.

Čempionātam starts tiks dots 21. jūlijā plkst. 12:00, pasākums ir bez maksas.  Kurzemes Mediju čempionāta galvenais un vienīgais atbalstītājs – uzņēmums “LaNature”.

Kurzemes Radio pirmo reizi piedāvā „Garāžas ballīti”

Kuldīgas pilsētas festivāla „Dzīres Kuldīgā” laikā 20. jūlijā, no plkst. 22 Kurzemes Radio svētku apmeklētājiem un pilsētas viesiem pirmo reizi piedāvā bezmaksas pasākumu „Garāžas ballīte”. Pasākuma apmeklētājiem tiks sarūpēta īpaša muzikālā izklaides programma ar Kurzemes Radio ētera personību un vakara īpašā viesa Dj setiem. Būs padomāts par garāžas tematikas atmosfēru, atbilstošu noformējumu un īpašu atpūtas zonu. „Garāžas ballīte” norisināsies Kuldīgā, ēkas Pilsētas laukums 4 sētā.

Kurzemes Radio „Garāžas ballīte” tiks ieskandināta 20. jūlijā plkst. 22, kopā pulcējot draugus, kolēģus un domubiedrus, arī nejaušus garām gājējus un kārtīgus ballīšu zvērus. Ikvienam būs iespēja atpūsties un izdejoties labākās mūzikas pavadījumā un veldzēties tikai garāžām raksturīgās skaņās, smaržās un sajūtās.

Vakara laikā uz skatuves kāps Kurzemes Radio ētera personības – Dj Dzene un Dj Māris Dadzis, kā arī pagaidām noslēpumainais vakara īpašais viesis, piedāvājot īpaši pielāgotu vakara muzikālo programmu.

Par garāžai atbilstošu atribūtiku un atmosfēru parūpēsies SIA „MKM Mežs”, bet remdēt izsalkumu un slāpes būs iespēja izmantojot ēdinātāja piedāvājumu pasākuma teritorijā.

Pirmā un vienīgā oficiālā Kurzemes Radio „Garāžas ballīte” apmeklētājus gaidīs no plkst. 22 līdz 04. Kuldīgā, ēkas Pilsētas laukums 4 sētā. Ieeja ir bez maksas! Informācijai par „Garāžas ballītes” norisi var sekot līdzi Kurzemes Radio sociālajos tīklos – Facebook, Twitter un Instagram.

Precību radio – Kurzemes Radio!

Sestdien, 13. jūlijā, Kurzemes Radio pirmo reizi pārtaps īstā Precību radio. No plkst. 12 tiešraidē sekosim līdzi Tukuma pilsētas un novada svētkiem „Precību spēles Tukumā”. Tiešraides laikā informācija par svētku norisi, tikšanās un sarunas ar organizatoriem un apmeklētājiem, dažādas precību izdarības un, protams, atbilstoša mūzika. Izbraukuma studijā darbosies radio personības Dace Blathena un Emīls Kazakovs.

Kurzemes Radio izbraukuma studija darbu sāks plkst. 12 iepazīstinot ar svētku norisi un galvenajiem dienas notikumiem. Tiešraides pirmajā daļā, no plkst. 12 līdz 15, ikvienam būs iespēja sekot līdzi svētkiem klātienē vai Kurzemes Radio ēterā. Ētera personības Dace Blathena un Emīls Kazakovs parūpēsies par atbilstošu noskaņojumu un atmosfēru. Bet tiešraides noslēguma daļā no plkst. 18:30 līdz 20:30 ar Kurzemes Radio starpniecību būs iespēja posties svētku gājienam, gatavoties vakara pasākumiem un dzirdēt citu noderīgu informāciju. Fonā īpaši piemērota „precību” mūzika.

No 11. līdz 14.jūlijam Tukumā atkal svinēs pilsētas un novada svētkus “Precību spēles Tukumā”, kuru pamatā ir sena tradīcija – Precību tirgus. Tirgus 20.gadsimta 30.gados bijis ļoti populārs un pazīstams visā Latvijā, uz kuru devies ikviens – jauns vai vecs, bet brīvs, lai noskatītu sev otro pusi un nākamā gadā varētu dzert kāzas. Tā arī šogad svinēs – uz Tukumu brauks lauku un citu pilsētu ļaudis, lai satiktos un ieskatītos, izrādītos un dižotos, vai vienkārši – baudītu svētkus.

13. jūlijā Kurzemes Radio ēterā tiešraidi no Tukuma pilsētas un novada svētkiem var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Ventspils Piedzīvojumu parka maratona

Jau otro gadu Kurzemes Radio pārtaps par Maratona radio. 16. jūnijā tiešraidē no izbraukuma studijas sekosim līdzi Ventspils Piedzīvojumu parka maratonam. Tiešraides laikā informācija par maratona norisi, tikšanās un sarunas ar dalībniekiem un organizatoriem, uzmundrinoši vārdi un noderīgi padomi. Izbraukuma studijā darbosies radio personība Kārlis Neimanis un pieredzējušais skrējējs Jānis Girgensons.

16. jūnijā no plkst. 9:30 līdz 13:30 Kurzemes Radio piedāvās tiešraidi no Ventspils Piedzīvojumu parka maratona. Tiešraides laikā kopā ar radio personību Kārli Neimani pieredzējušais skrējējs un maratonu dalībnieks Jānis Girgensos dalīsies ar dažādiem faktiem un noderīgiem padomiem par un ap skriešanu. Radio klausītājiem un maratona dalībniekiem būs iespēja sekot līdzi maratona norisei, klausīties sarunas ar organizatoriem un dalībniekiem, un, protams, varēs atbalstīt un uzmundrināt skrējējus trasē. Fonā labākā maratona mūzika.

Šogad Ventspils Piedzīvojumu parka maratons notiks vienu dienu – svētdien, 16. jūnijā, ietverot gan bērnu skrējienus, sadraudzības skrējienu, kurā piedalīsies bērni un pieaugušie ar kustību traucējumiem, kā arī trasē dosies maratona, pusmaratona, 10.55 km un 5.3 km skrējēji. Kā ierasts trasē būs septiņas kultūras oāzes, kur sacensību dalībnieki tiks uzmundrināti, lai saņemtu pozitīvas emocijas. Plānots, ka skrējienos varētu piedalīties gandrīz 3000 skrējēju.

16. jūnijā no plkst. 9:30 līdz 13:30 tiešraidi no Ventspils Piedzīvojumu parka maratona var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kurzemes Radio – Maratona radio!

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Smilšu skulptūru festivāla Jelgavā

Sestdien, 8. jūnijā, pirmo reizi Kurzemes Radio ēterā būs iespējams sekot līdzi 13. Starptautiskajam Smilšu skulptūru festivālam, kas notiks Jelgavā. Četru stundu tiešraides laikā informācija par pasākuma norisi, dalībniekiem un izveidotajām smilšu skulptūrām. Izbraukuma studijā darbosies radio personības Ieva Dzene un Emīls Kazakovs.

No plkst. 16 līdz 20 tiešraides laikā Kurzemes Radio ētera personības sadarbībā ar Jelgavas pilsētu un pašvaldības iestādi “Kultūra” pasākuma apmeklētājiem un radio klausītājiem sniegts ieskatu pasākuma norisē, būs tikšanās un intervijas ar festivāla organizatoriem un skulptūru autoriem, dažādi noderīgi fakti un citi pārsteigumi. Fonā, protams, labākā mūzika.

Jelgavas pilsēta aicina 8. un 9. jūnijā iepazīt seno noslēpumu pasauli Baltijā lielākajā smilšu skulptūru parkā. Pasta salā antīkās leģendas un valdniekus smilšu tēlos iedzīvinās 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm ļaujot doties vēsturiskā ekspedīcijā. Smilšu mākslasdarbu veidošanā tiks izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāsu smilšu.

8. jūnijā no plkst. 16:00 Kurzemes Radio ēterā tiešraidi no 13. Starptautiskā Smilšu skulptūru festivāla Jelgavā var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Smilšu skulptūru festivāla radio – Kurzemes Radio!

Kurzemes Radio – Dullās Maijvaboles rallija radio!

1.jūnijā Kurzemes Radio pārtaps par autopiedzīvojuma Dullās Maijvaboles rallija radio. Jau no plkst. 9:00 radio ēterā tiešraide no pasākuma atklāšanas un dalībnieku došanās trasē, tikšanās un sarunas ar pasākuma organizatoriem, dalībniekiem un viesiem. Būs arī kontrolzvani dalībniekiem trasē un citi pārsteigumi. Trasē dosies arī Kurzemes Radio ekipāža, bet pie mikrofona radio personības Ieva Dzene un Edgars Čeporjus.

Tiešraide Kurzemes Radio izskanēs divās daļās. No plkst. 9 līdz 12 radio personībām pievienosies viena no pasākuma organizatorēm Indra Visocka, būs informācija par dienas laikā paredzēto, ekipāžām un noderīgi fakti gan pasākuma dalībniekiem, gan radio klausītājiem.

No plkst. 15 līdz 18 sazvanīšanās ar Kurzemes Radio un citām ekipāžām trasē, dalībnieku uzmundrināšana un pirmo finišētāju sagaidīšana.

Kurzemes Radio ētera personību kontrolzvans var pārsteigt ikvienu trasē devušos komandu, tādēļ dalībnieki ir aicināti būt sasniedzami. Bet, ja dalībniekiem vai skatītājiem radušies kādi starpgadījumi, pārsteigumi vai kuriozi, par to var ziņot Kurzemes Radio – Whatsapp 20824444.

Dullā Maijvabole ir autoorientēšanās draugu un ģimeņu kompānijā, meklējot kontrolpunktus, kuros varēs ieraudzīt ko interesantu, kas ikdienā nav redzams, vai izpildīt aizraujošus uzdevumus. Dalībniekiem jārēķinās, ka brauciena garums ir ap 220 km. 

1.jūnijā no plkst. 9:00 Kurzemes Radio ēterā autopiedzīvojuma Dullā Maijvabole tiešraidi no var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

NEBREMZĒ, VABOLĒ!

Kurzemes Radio 22!

25. maijā Latvijā pirmā un lielākā reģionālā komercradio stacija – Kurzemes Radio sagaidīs savas darbības 22. gadadienu. Par godu svētkiem visu nedēļu radio ēterā gaidāmi pārsteigumi un konkursi, piektdien – dzīvās mūzikas koncerts, bet sestdien svētki turpināsies ar tiešraidi no Kandavas novada svētkiem.

Kurzemes Radio 22. dzimšanas dienas nedēļā dažādos konkursos ar pārsteigumiem un  dāvanām tiks iepriecināti klausītāji. No 20. – 24. maijam katru dienu plkst. 8:45 ēterā tiek izspēlēts svētku konkurss “Pāris”, plkst. 9:15 klausītājiem ir iespēja tikt pie ielūgumiem uz “Rally Liepāja”, bet Kurzemes Radio sociālajos tīklos acīgākos gaida pārsteigumi konkursā “Dienas pāris”.

Piektdien, 24. maijā, svētku atmosfēru un jautru noskaņojumu radio ēterā sarūpēs grupa “Cits kvartāls” plkst. 14:00 priecējot ar dzīvo koncertu.

Svētki turpināsies arī sestdien, 25. maijā, plkst. 14:00 – 19:00 pirmo reizi Kurzemes Radio ēterā būs tiešraide no Kandavas novada svētkiem kopā ar radio personībām Daci Blathenu un Kārlu Neimani. Klausītājiem tiks sniegta nebijusi iespēju radio ēterā dzirdēt, kā tiek svinēti Kandavas novada svētki.

Kurzemes Radio svētku programmu klausies www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Svinam svētkus kopā!

Kandavas novada svētku tiešraide no Kurzemes Radio izbraukuma studijas

25. maijā  plkst. 14.00 – 19:00 Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Kandavas novada svētkiem kopā ar radio personībām Daci Blathenu un Kārli Neimani. Piecu stundu tiešraides laikā informācija par koncertiem, aktivitātēm, notikumiem un citiem pārsteigumiem, ko būs iespējams piedzīvot ikvienam Kandavas viesim.

Pirmo reizi 22 gadu Kurzemes Radio skanēšanas laikā tiek veidota ciešāka sadarbība ar Kandavas novada domi, piedāvājot klausītājiem nebijušu iespēju radio ēterā dzirdēt, kā tiek svinēti Kandavas novada svētki. Tiešraides laikā radio personības iepazīstinās ar svētku programmu un plānotajiem pasākumiem, kā arī būs dažādas intervijas ar organizatoriem, dalībniekiem un, protams, svētku viesiem. Papildinošs elements noteikti būs īpaši sagatavota dziesmu liste, kas tiks veidota, lai radio klausītājs sajustu Kandavas šarmu un svētku neaizmirstamo piedzīvojumu.

25. maijā no plkst. 14.00 Kurzemes Radio ēterā tiešraidi no izbraukuma studijas kopā ar Daci Blathenu un Kārli Neimani var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Kandavas novada svētku radio – Kurzemes Radio

Liepājas muzeja nakts tiešraide no Kurzemes Radio izbraukuma studijas

18. maijā  plkst. 20.00 Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Liepājas muzeja nakts aktivitātēm kopā ar Ievu Dzeni un Daci Blathenu.

Arī šogad Kurzemes Radio sadarbībā ar Liepājas muzeju līdzdarbojas starptautiskajā akcijā “Muzeju nakts”, nodrošinot klausītājiem iespēju uzzināt jaunāko informāciju par pasākuma norisi radio ēterā. Kā zināms, tad šīs nakts laikā Liepājas muzejs kopā ar vairāk kā 30 sadarbības partneriem atvērs savas durvis, lai apmeklētājiem būtu iespēja bez maksas apskatīt muzeju un citas interesantas vietas neierastā laikā, piedzīvojot emocionālu un aizraujošu ceļojumu muzeju pasaulē.

Lai pasākuma apmeklētāji būtu informēti par Liepājas muzeja nakts aktivitātēm, no plkst. 20.00 Kurzemes Radio ēterā būs tiešraide no izbraukuma studijas kopā ar Ievu Dzeni un Daci Blathenu, kuras sniegs aktuālāko informāciju par pasākuma norisi, kā arī piedāvās interesantas intervijas ar organizatoriem un apmeklētājiem.

18. maijā Kurzemes Radio ēterā jaunāko informāciju no Liepājas muzeja nakts var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Oficiālais Liepājas muzeja nakts radio – Kurzemes Radio

Kurzemes Radio ēterā Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019

22. martā no plkst. 10.00 līdz 12.00 Kurzemes Radio ēterā aktuālākā informācija no biznesa un karjeras iespēju festivāla Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019. Tiešraide ar intervijām un galveno notikumu apskatu no Kurzemes Radio izbraukuma studijas, kas atradīsies pasākuma norises vietā, Liepājas Olimpiskajā centrā.

Kurzemes Radio izbraukuma studijā un ēterā darbosies Ieva Dzene un Emīls Kazakovs, kuri sekos līdzi izstādes norisei, sniegs aktuālāko informāciju un aicinās uz intervijām dažādu uzņēmumu pārstāvjus, lai priekšstatu par pasākumu gūtu ne tikai izstādes dalībnieki, bet arī citi interesenti – Kurzemes Radio klausītāji. Tiešraides laikā tiks translēta pasākuma atklāšana.

Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019 šogad tiek veidots kā biznesa un karjeras iespēju festivāls, kura galvenais mērķis ir popularizēt vietējos uzņēmumus un veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību reģionā. Izstādē būs iespējams satikt gan uzņēmējus, gan arī izglītības iestāžu pārstāvjus, akcentējot profesionālās izglītības iespējas reģionā. Apmeklētāji tādejādi varēs uzzināt vērtīgu informāciju par vakancēm un pieprasītākajām profesijām uzņēmumos, kā arī to apguves iespējām.

22. martā Kurzemes Radio ēterā jaunāko informāciju no izstādes Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019 var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Informatīvais atbalstītājs: Kurzemes Radio!

 

Kurzemes Radio saglabā līderpozīcijas Kurzemē

Kurzemes Radio pēc jaunākajiem Kantar TNS radio auditorijas pētījuma datiem arī 2018. gada vasaras un rudens sezonā ir ieņēmis 1. vietu starp Kurzemē skanošajām radio stacijām. Vidēji dienā Kurzemes Radio klausās 30 000 iedzīvotāju, bet nedēļā – 86 000. Visā Latvijā klausītāju skaits sasniedz 140 000. Kurzemes Radio par visvairāk klausīto radiostaciju Kurzemē tika atzīts arī Pavasara – Vasaras 2018 pētījumā.

Pētījumu kompānijas Kantar TNS veiktās radio auditorijas pusgada rezultāti par 2018. gada vasaras un rudens sezonu liecina, ka Kurzemes iedzīvotāji vecumā no 16 – 74 gadiem par savu iecienītāko radio staciju jau atkārtoti ir atzinuši Kurzemes Radio. Kurzemes Radio auditorija Kurzemē sasniedz 30 000 klausītāju dienā, bet nedēļā 86 000 kurzemnieku ir klausījušies Kurzemes Radio – par diviem tūkstošiem apsteidzot sekojošo radio staciju. Visā Latvijā Kurzemes Radio klausās 140 000 klausītāju nedēļā.

Kurzemes Radio par klausītāko radio staciju Kurzemē tika atzīts arī Kantar TNS radio auditorijas pētījumā Pavasaris – Vasara 2018, kurā, vērtējot Kurzemes iedzīvotājus vecumā no 16 – 74 gadiem, Kurzemes Radio kā klausītākā radio stacija nedēļā sasniedza 89 tūkstošus lielu auditoriju.

Vidēji 68,2% jeb 1 miljons 72 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 līdz 74 gadiem vismaz reizi dienā klausījās radio vasaras un rudens periodā. Savukārt šajā laikā nedēļā kopumā radio klausījās 87,6% jeb 1 miljons 378 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju aptaujātajā vecuma grupā.

Mīļākie raidījumi, jaunākās ziņas, labākā mūzika – www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6

 

Kurzemes Radio jauns kolēģis un citi pārsteigumi

Jauno 2019. gadu Kurzemes Radio uzsāks ar pārmaiņām – radio pulkam pievienosies jauna, daudzsološa ētera personība, iecienītie novadu ziņu apskati tiks papildināti ar vēl citiem novadiem, bet ziņu izlaidumi pēcpusdienās piedzīvos nedaudz citādu skanējumu. Izmaiņas un papildinājumi Kurzemes Radio ēterā būs no 2. janvāra.  

 Uzsākot Jauno gadu, izmaiņas un jaunas vēsmas piedzīvos rīta programma „Diena top!”. Turpmāk rīti kopā ar Kurzemes Radi būs vēl atraktīvāki, muzikālāki un sarunām bagātāki, jo “Diena top!” divatā. Raidījuma “Diena top!” vadītājai Dacei Blathenai pievienosies jauns, noslēpumains kolēģis. Kas ir jaunā ētera personība, un kādā kompānijā turpmāk diena taps, varēs  uzzināt 2. janvāra rītā. Jauno tandēmu Kurzemes Radio ēterā varēs dzirdēt katru darba dienas rītu no plkst. 7 – 10.

Pārmaiņas piedzīvos arī iecienītie ziņu izlaidumi. Turpmāk plkst. 16:00 ziņu izlaidums par aktualitātēm Latvijā un pasaulē pārtaps ziņu apskatā par notikumiem Kurzemē un Zemgalē, veicinot piederību savam novadam un aktualizējot notikumus tieši Kurzemes Radio klausītājiem tuvos reģionos. Bet ziņu izlaidums plkst. 18:00 būs dienas galveno notikumu apkopojums, koncentrētā veidā sniedzot svarīgāko informāciju par dienas laikā piedzīvoto, kā arī speciālistu un ekspertu sagatavotu komentāru par notikumiem.

Bet novadu ziņu apskatiem darba dienās ar janvāri pievienosies Brocēnu novads. Aktualitātes Brocēnu novadā Kurzemes Radio ēterā būs dzirdamas trešdienās plkst. 10:00. Savukārt, sākot ar februāri, jau iecienītie novadu apskati tiks papildināti ar jaunāko informāciju un aktualitātēm Jelgavas novadā.  Jelgavas novada aktualitātes Kurzemes Radio ēterā būs piektdienās plkst. 10:00.

Sekot līdzi pārsteigumiem Kurzemes Radio ēterā no 2. janvāra var klausoties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Sāc Jauno gadu kopā ar Kurzemes Radio!

 

Ziemassvētkus gaidot, Kurzemes Radio ēterā īpaša programma

Ziemassvētku laiku sagaidot, Kurzemes Radio no 9. līdz 26. decembrim piedāvās īpašu svētku programmu. Pārtopot par īstu Rūķzemes Radio, būs gan sarunas ar Ziemupes Ziemassvētku vecīti un Rūķupes rūķiem, gan īpašie Vecīša dienas padomi, iesaistīšanās akcijā „Piepildi lielo dāvanu maisu”, dāvanas atjautīgākajiem radio klausītājiem un, protams, īpaša svētku muzikālā programma.

9. decembrī plkst. 14:00, līdz ar Rūķupes Ziemassvētku ciemata atklāšanu Ziemupes jūrmalā Pāvilostas novadā, Kurzemes Radio oficiāli atklās Ziemassvētku gaidīšanas laiku arī radio ēterā. Līdz pat mēneša beigām sekosim līdzi notikumiem Rūķupē un informēsim par akciju „Piepildi lielo dāvanu maisu”, iepriecinot tos, kuriem neklājas tik viegli un ir nepieciešams mazs uzmundrinājums. Bet pēc svētkiem ziņosim par akcijā paveikto un janvārī, kopā ar rūķiem, dosimies iepriecināt dāvanu saņēmējus, līdzdarbojoties arī akcijas noslēguma posmā.

Ik rītu, raidījumā „Diena top!” uzzināsim kādu īpašo Ziemassvētku vecīša padomu, padarot svētku gaidīšanas laiku vēl interesantāku, un kādā īpašā brīdī arī tiksimies ar pašu galveno svētku personu un viņa palīgiem. Neizpaliks arī sveicieni klausītājiem, reportāžas no svarīgākajiem notikumiem un dažādi pārsteigumi.

Par svētku noskaņu gādās arī īpaši pielāgotā svētku mūzikālā programma, ļaujot ikvienam sajust īpašo svētku burvību gan ikdienā, gan svētku dienās. Dāvanas un pārsteigumi būs sarūpēti arī Kurzemes Radio klausītājiem. Uzticīgākajiem, atjautīgākajiem un drosmīgākajiem nedēļas garumā dodot iespēju tikt pie dāvanu komplektiem 100 eiro vērtībā katru dienu. Konkursa izspēle notiks raidījuma „Dzenies uz mājām” laikā no 10. – 14. decembrim ap plkts. 16:30.

Sekot līdzi svētku notikumiem un pārsteigumiem iespējams arī Kurzemes Radio profilos sociālajos tīklos – Facebook.com, Twitter.com, Instagram un Draugiem.lv.

Kurzemes Radio īpašo svētku programmu no 9. līdz 26. decembrim klausies www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Lai skaists svēktu gaidīšanas laiks kopā ar Kurzemes Radio!

 

Kurzemes Radio ēterā īpaša svētku programma “Simtgade Tavā pilsētā”

Sagaidot Latvijas simtgadi, 18. novembrī no plkst. 15:00 līdz 20:00 Kurzemes Radio ēterā īpaša valsts svētku programma “Simtgade Tavā pilsētā”. Tiešraide ar reportāžām un intervijām no svētku norises vietām Kurzemē un Zemgalē, fakti no Latvijas Republikas tapšanas vēstures un, protams,  patriotiska mūzika. Studijā Dace Blathena un Emīls Kazakovs.

Svētku programma ēterā no plkst. 15:00 ar reportāžām no svētku svinību vietām Jelgavā, Ventspilī, Kolkā, Saldū, Talsos, Tukumā, Liepājā un Kuldīgā. Izbraukumos dosies žurnālistes Signe Krebse un Dace Blūma, kā arī ētera personības Ieva Dzene un Edgars Čeporjus, uzrunājot svētku apmeklētājus un aicinot dalīties ar savām sajūtām. Klausītājiem būs iespēja uzzināt, kā simtgade tiek sagaidīta dažādās pilsētās.

Par svētku noskaņu Kurzemes Radio ēterā gādās Dace Blathena un Emīls Kazakovs, piedāvājot interesantus faktus no mūsu valsts tapšanas vēstures un notikumiem 100 gadu garumā, interviju ar Amerikas latvieti Sandiju Bajotu par kādu īpašu Latvijai veltītu akciju Amerikā. Programmas saturisko daļu papildinās tautā iemīļotas, patriotiskas dziesmas.

Klausītāji aicināti dalīties ar saviem svētku mirkļiem un sajūtām, ievietojot foto sociālajos tīklos ar mirkļbirku Kurzemes Radio – #KurzemesRadio, lai kopīgi radītu svētkus sev un viens otram.

18. novembra svētku programmu “Simtgade Tavā pilsētā” var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Kuldīgā, Talsos FM 106,4;Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Radīsim svētkus kopā!

 

Kurzemes Radio – klausītākā radio stacija Kurzemē

Latvijā lielākā reģionālā komercradio stacija Kurzemes Radio pēc Kantar TNS jaunākā radio auditorijas pētījuma Pavasaris – Vasara 2018 ieņem līderpozīciju starp Kurzemē skanošajām radio stacijām. Vidēji gandrīz katrs otrais kurzemnieks klausās Kurzemes Radio.

Pavisam nesen tika saņemts jaunākais Kantar TNS radio auditorijas pētījums Pavasaris – Vasara 2018, kurā, vērtējot Kurzemes iedzīvotājus vecumā no 16 – 74 gadiem, Kurzemes Radio ir klausītākā radio stacija, nedēļā sasniedzot 89 tūkstošus lielu auditoriju. Salīdzinot ar iepriekšējo pētījumu Ziema – Pavasaris 2018, klausītāju skaits nedēļā Kurzemē ir pieaudzis par 11 tūkstošiem.

Lai gan Kurzemes Radio ir reģionāla radio stacija, klausītāji to novērtē visā Latvijā. To pierāda pozitīva dinamika, kas novērojama, vērtējot abu pēdējo pētījumu izlasi Latvijas iedzīvotāji vecumā no 16 – 74 gadiem. Radio auditorijas pētījumā Ziema – Pavasaris 2018 Kurzemes Radio klausītāju skaits nedēļā attiecīgajā izlasē ir 137 tūkstoši, taču jaunajā pētījumā Pavasaris – Vasara 2018 sasniedz jau 145 tūkstošus, veidojot pieaugumu par 8 tūkstošiem klausītāju.

Kantar TNS mediju pētījumu klientu vadītāja Solvita Kronberga komentējot Kantar TNS mājas lapā jauno pētījumu datus, norāda: “Salīdzinot radio klausīšanos dažādos novados, var novērot, ka pētījuma pavasara un vasaras periodā nedēļas laikā radio visvairāk klausījās Kurzemē – 91,3%, bet vismazāk radio klausījušies Rīgā – 84,5%. Ja Rīgā un Pierīgā klausītāji visvairāk izvēlas nacionālās apraides radio stacijas, tad reģionos, īpaši Kurzemē, lielāka ietekme ir arī vietējām radio stacijām.”

AS Kurzemes Radio valdes loceklis Edgars Čeporjus par Kurzemes Radio līderpozīcijām Kurzemē: “Ir liels gandarījums konstatēt, ka kurzemnieki un ne tikai, ļoti pozitīvi novērtē darbu, kas paveikts pēdējā gada laikā. Tēla vizuālās pārmaiņas, jaunu raidījumu ieviešana, muzikālā satura pilnveidošana un komunikācijas ar klausītājiem attīstīšana – tie ir tikai redzamākie mūsu komandas darbi. Ļoti liels prieks par komandas darbu un pateicamies klausītājiem par novērtējumu.”

Mīļākie raidījumi, jaunākās ziņas, labākā mūzika – www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Talsos, Kuldīgā FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6

 

Kurzemes Radio ēterā tiešraide no Rally Liepāja

13. un 14. oktobrī visas dienas garumā Kurzemes Radio ēterā reportāžas no Rally Liepāja ātrumposmiem kopā ar Andri Grīnvaldu. Rallija radio darbu sāk plkst. 9:00.

Tradīcijas turpinot, arī šogad Kurzemes Radio klausītāji un rallija fani jaunāko informāciju par Rally Liepāja norisi, varēs uzzināt klausoties Kurzemes Radio. Abas rallija dienas studijas vadītājs būs Andris Grīnvalds, kurš kopā ar korispondentiem no ātrumposmiem, servisa parka un citām rallija norises vietām, klausītājiem sniegs aktuālāko informāciju.

Rallija radio darbu sāks plkst. 9:00 ar informāciju par Rally Liepāja programmu un ieskatu dienas kārtībā.  Šogad paredzēti 12 ātrumposmi, kas norisināsies pa Latvijas rietumu novadu lauku un mežu ceļiem, bet servisa parks tiks izvietots Liepājā. Kopējā rallija distance plānota nedaudz vairāk kā 200 km garumā.

Rallija laikā  uzzināsim ne tikai Eiropas čempionu, bet arī FIA ERČ Junioru čempionāta un Latvijas rallija čempionāta ātrākās ekipāžas. Kā min Rally Liepāja organizatori, tad rallijs nebūs vienīgā motoru sporta disciplīna, jo par medaļām cīnies arī ūdenslaivu piloti un vēsturisko automašīnu regularitātes rallija dalībnieki.

13. un 14. oktobrī Kurzemes Radio ēterā jaunāko informāciju no Rally Liepāja var klausīties www.kurzemesradio.lv vai apraidē Kurzemes Radio raidītāju tīklā: Kuldīgā, Talsos FM 106,4; Liepājā FM 88,4; Ventspilī FM 107,9; Saldū FM 98,9; Tukumā, Jūrmalā FM 92,4 un Jelgavā FM 92,6.

Tavs rallija radio Kurzemes Radio!
+371 63341417
+371 20824444